Nike Air Sock Racer: I po 30 letech stále trendy bota

FOTO: Model Nike Sock Racer Ultra Flyknit
Zdroj: Daniela Pokorná

Když byl model Nike Air Sock Racer v roce 1986 poprvé uveden na trh, na botách byl zrovna v módě nylon a semiš. Elastická bota bez tkaniček, navíc ve výrazných barvách, na scénu přinesla čerstvý vítr a získala u běžců oblibu díky své funkčnosti. Po více než třech dekádách se originální bota vrací, tentokrát už vylepšená o materiál Flyknit.

Sock Racer byl navržen jako maratonská běžecká bota, a design proto odpovídal požadavkům na co největší pohodlí a výkon. Do polyuretanové podrážky umístil designér Bruce Kilgore dlouhou jednotku Air a vršek navrhl z elastické tkaniny, která se později stala inspirací ke vzniku revolučního Flyknitu. Výrazná barevná kombinace černé a žluté, odvážná reklamní kampaň a netradiční vzhled Raceru budily pozornost a bota si vysloužila označení jako správně bláznivá. V roce 2014 byla uvedena v HTM verzi jako součást setu „Genealogy of Free“, inovativní svršek původního Socker Raceru totiž vedl i ke vzniku konceptu Nike Free.

Nový model Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit opět přináší další novinky. Svršek je úplně poprvé vyroben z Flyknitu, díky kterému je bota prodyšnější a lépe sedí na noze. Přezky z původní boty zůstaly zachované, jen jsou o trochu širší, aby neklouzaly dopředu a lépe stabilizovaly střední část. Lehká podešev Nike Ultra z pěny s dvojí hustotou má v patě jednotku Air pro větší pohodlí.
Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit budou dostupné od 27. dubna na nike.com, Nike+ SNKRS a u vybraných prodejců.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*