Perly jako dárek? Přinášejí do života štěstí a lásku

FOTO: Zlatá perla
Zdroj: Tristar promotion, s.r.o.

Perly se řadí mezi elegantní doplňky nesoucí velkou dávku nadčasovosti. Takový šperk si totiž může dovolit nosit mladá dívka, ale i dospělá či starší žena – sluší totiž v každém věku. Často jsou proto oblíbeným dárkem k maturitě či promoci, jelikož je předem jasné, že nikdy nevyjdou z módy. Své o tom věděla i Marylin Monroe nebo bývalá americká první dáma Jackie Kennedy. Ta tvrdila, že „perly se hodí vždy“. A jaký v sobě nesou význam? Své nositelce mají do života přinést štěstí a lásku.

Perlové šperky lichotí každé pleti, současně vašemu outfitu dodájí styl. I proto by neměly náušnice či přívěšek s perlou chybět v žádné šperkovnici. Na výběr jsou samozřejmě různé tvary, velikosti, ale také barvy – od klasických bílých, krémových a broskových až po exotické tmavě zelené až černé. Světlé odstíny jsou spíše pro romantické, elegantní slečny a dámy, jelikož v sobě přeci jen nesou trošku nádechu vintage.

Pro extravagantnější ženy vybírejte tmavší barvu, která je ale stejně jako všechny tyto doplňky stále nadčasová. Jako dárek potěší k narozeninám, výročím či významým událostem, jako je maturita či promoce. Pokud však chcete do perel investovat, je vhodné si je před koupí pořádně prohlédnout.

„Pravá perla by na první pohled měla mít nějaké prohloubeniny či vyvýšeniny v podobě rýh, dolíčků nebo kopečků, nemusí tedy být dokonale kulatá. Ani její barva většinou není po celém povrchu úplně stejná a její lesk bývá spíše lehce zastřený. V takovém případě si můžeme být jistí, že perla není umělá. Jako investice jsou však žádanější dokonalé perly s pravidelným tvarem, bezchybným povrchem a rovnoměrně rozloženou pigmentací,“ vysvětluje Jana Vernerová ze společnosti DIC, která také vlastní šperky s perlami nabízí. Dodává však, že někdy může být dokonalost hodnocena jako nedostatek, jelikož některé nerovnosti dodávají atraktivitu a to cenu zvyšuje.

Pravá perla by měla mít na první pohled nějaké prohloubeniny nebo vyvýšeniny v podobě rýh, dolíčků nebo kopečků, nebude mít tedy dokonale kulatý tvar. Ani její barva nebude po celém povrchu úplně stejná a její lesk bude spíše lehce zastřený. V takovém případě si můžeme být jistí, že perla není umělá. Jako investice jsou však žádanější dokonalé perly s pravidelným tvarem, bezchybným povrchem a rovnoměrně rozloženou pigmentací.

Šperky s perlami jsou neskutečně variabilní. Padnou skvěle k pracovnímu kostýmku, ale rozumí si také s nefomálním oblečením. Perlové náušnice jsou skvělou volbou do práce, kdy působí velice elegantně a nenuceně a mohou být skvělou alternativou k diamantovým náušnicím. Nadčasovost dokáží vykouzlit i s večerním lookem a honosnější róbou. Na perlové náhrdelníky nikdy nedala dopustit ani módní ikona Coco Chanel nebo ženy v královských rodinách – Grace Kelly, princezna Diana či královna Alžběta.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*