Půjčka přes internet? Češi oceňují, že ji mají ihned

GRAF: Rychlost půjčky online
Zdroj: Průzkum MONETA Money Bank 2017/03

Zažádat o půjčku přes internet je pro Čechy stále zajímavější. Je to zejména proto, že jim tato možnost dává absolutní soukromí a klid na přečtení všech podmínek. Důležité je pro ně v tomto ohledu také to, že doma mají čas si bez stresu porovnat nabídky od více bank. Na on-line žádostech o půjčku oceňují i rychlost schválení. Rychlost převodu peněz na účet je pro ně také velmi důležitá, téměř třetina by totiž chtěla mít peníze na účtu nejpozději do hodiny.

Více než 45 % dotázaných při žádosti o úvěr spěchá na její schválení. Očekávají, že by to banka měla stihnout do jedné hodiny. 31 % klientů by dokonce ocenilo schválení do několika minut. Na co nejrychlejším vyřízení půjčky si přitom zakládají spíše muži než ženy. Informace vyplývají z březnového průzkumu pro MONETA Money Bank na reprezentativním vzorku populace.

„V dnešní uspěchané době klienti chtějí sjednávat úvěry jednoduše přes internet. Od banky požadují rychlé schválení i výplatu peněz na účet. Naši Expres půjčku jim schválíme plně on-line do pěti minut a peníze budou mít na svém účtu prakticky ihned po podpisu smlouvy,” říká Tomáš Kostrhoun, produktový manažer MONETA Money Bank.

Pohodlí a soukromí

Na on-line sjednání půjček respondenti průzkumu kromě rychlosti a pohodlí oceňují také fakt, že vše probíhá v soukromí. Více než třetině lidí (35 %) by například bylo nepříjemné, kdyby je při sjednávání úvěru na pobočce viděl někdo známý. Tento fakt by vadil hlavně respondentům do 26 let, častěji spíše ženám.

Necelé třetině dotázaných (32 %) zase není příjemná představa, že by při vyplňování žádosti museli sdílet osobní informace s někým cizím a pro stejný podíl dotázaných by byl problém čas ztracený cestou tam a zpět. Téměř dvě třetiny (60 %) účastníků by se obávaly toho, že na pobočku budou muset víckrát kvůli zapomenutým dokumentům a 27 % lidí se pak nechce omezovat její otevírací dobou.

Příležitost najít nejlepší nabídku

Klienti bank on-line sjednání vítají i kvůli tomu, že jim dává prostor vybrat si opravdu tu nejlepší nabídku. Přes dvě třetiny dotázaných (67 %) oceňují možnost si v klidu přečíst podmínky produktu, 60 % respondentů pak čas na porovnání úrokových sazeb s konkurencí.

Zhruba polovina účastníků průzkumu oceňuje flexibilitu tohoto řešení, 52 % zejména možnost vyřídit žádost odkudkoli a 56,8 % fakt, že mohou žádost vyplnit kdykoli během dne. Pro polovinu dotázaných je důležité i to, že při sjednání přes internet mají všechny potřebné dokumenty doma po ruce.

Češi mají chuť investovat

Z výsledků průzkumu také vyplynulo, že Češi mají chuť investovat. Nejčastěji do rekonstrukce (29 %) nebo vybavení (27 %) své nemovitosti. Více než pětina respondentů (24 %) se také chystá na nákup automobilu, jiní plánují pořídit chatu (6 %) či bazén (3 %). Necelá desetina (9,8 %) v blízké době bude potřebovat peníze na svatbu.

Skoro třetina (28 %) všech dotázaných v souvislosti se zamýšlenou investicí uvažuje o částce nad 200 000 Kč. Více než polovina účastníků také už nyní ví, že financování budou muset řešit nějakou formou půjčky.

S plánovanými investicemi jim může pomoci Expres půjčka, kterou nyní MONETA Money Bank nabízí s historicky nejnižšími sazbami. Ty začínají na 5,9 % ročně s RPSN ve výši 6,1 %. „Od loňského vstupu na burzu jsme nezávislou českou bankou. Také díky tomu můžeme nabídnout tak nízké úrokové sazby, jako nikdy předtím,“ vysvětluje Tomáš Kostrhoun z MONETA Money Bank.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*