Ženy za volantem Uber? V Česku jich jezdí nejvíc ve střední Evropě!

Žena za volantem Uber
Zdroj: Shutterstock.com

Svoboda, flexibilita, skloubení rodiny a získání dodatečného příjmu, možnost potkat zajímavé lidi, ale i „čistá hlava“ při návratu domů. To je TOP5 nejčastějších důvodů, které láká stále více žen, aby jezdily v dresu společnosti Uber. Jejich podíl překročil i v tomto roce hranici 15 % (ze všech řidičů). Díky tomu Česká republika obhájila v středoevropském regionu pomyslné první místo. Jen za posledních 12 měsíců ženy-řidičky v rámci platforem UberBlack, UberSELECT a uberPOP v Praze a nově i v Brně najezdily téměř 700 tisíc bezproblémových kilometrů. Za bezpečné a spolehlivé svezení si od zákazníků řidičky vysloužily průměrné hodnocení 4,81 hvězdičky (z 5 možných) a dokázaly tak o tři setiny porazit i průměrné 4,79 hvězdičky „silnějšího pohlaví“. Nejmladším řidičkám je 21 let, naší nejstarší dámě za volantem je 62.

Ženy mají lepší hodnocení než muži

Co se týče hodnocení řidiček, z komentářů, které zákazníci řidičkám přidělují, vyplývá, že si u žen nejvíce váží ohleduplného a opatrného stylu jízdy. Dostupná data tak boří mýtus, jenž nepovažoval zástupkyně něžného pohlaví za dobré řidičky. „Těší nás, že je v Praze i v Brně tak velký zájem žen využívat naši aplikaci k občasnému přivýdělku. Nejvíce na ježdění na platformě Uber chválí fakt, že nejsou nijak vázány pevnou pracovní dobou. Mohou se naplno věnovat rodině a aplikaci zapnou, až když mají čas. Například odvezou syna nebo dceru na kroužek a místo toho, aby čekaly hodinu a půl v nákupním centru, vozí cestující, kteří jsou poblíž,“ vysvětluje ředitel Uberu pro Česko a Slovensko Tomáš Peťovský. Česká republika je již třetí rok po sobě šampionem v počtu žen, které jako řidičky využívají aplikaci Uber. Praha nově teď s vydatnou pomocí řidiček v Brně hravě překoná Varšavu i Bratislavu, kde s Uberem v roli řidiček spolupracuje v průměru jen 5 % žen. V Česku je to přes 15 %. Nejvíce žen pak pro Uber jezdí v USA, kde je podíl partnerských řidiček vyšší než 19 %.

„Důkazem toho, že Uber dává příležitost skutečně každému, je, že na platformě jako řidičky potkáte ženy v domácnosti, ale i vysoce postavené manažerky, které si chtějí řízením auta pročistit hlavu a přijít na jiné myšlenky. Možnost přivydělat si pak oceňují také matky samoživitelky, pro které je dodatečný příjem velmi důležitý,“ dodává Tomáš Peťovský. Výhodou přivýdělku u Uberu je, že není třeba velkého vstupního kapitálu. Zjednodušeně řečeno, stačí disponovat automobilem mladším 10 let a volným časem. Dle dostupných statistických informací je v Česku 537 aut na tisíc obyvatel a to dává příležitost jezdit s Uberem celé řadě řidičů.

Díky Uberu si plní přání

Možnosti přivýdělku u Uberu začala již před 9 měsíci využívat také paní Olga. Žije s manželem na kraji Prahy a v centru metropole provozují malou laserovou dílnu. V ní na zakázku vyřezávají vše, na co si zákazníci vzpomenou. Spolupracují s lidmi ze všech oborů a velmi často také s designéry šperků nebo studenty umění na UMPRUM. Olga má v rodinné firmě na starosti zejména účetnictví a další administrativu. Když má ale práci hotovou, vezme svoje Volvo a vyráží poznávat nové lidi. Hezkých zážitků má prý opravdu mnoho. Nejčastěji vozí cizince, takže procvičení své angličtiny považuje za příjemný „bonus“. Do rodinného rozpočtu za hodinu jízdy přinese i více než 300 Kč. Výdělek pak celý putuje do kasičky, ve které si paní Olga šetří na svůj celoživotní sen, přestěhovat se s manželem do Švédska.

Uber a řidiči. Co si myslí o aplikaci a proč ji začali využívat:

  • 91 % partnerských řidičů má kromě Uberu i jiný zdroj příjmů, což je nejvyšší podíl v celé střední a východní Evropě.
  • 58 % řidičů začalo využívat aplikaci Uber kvůli dalšímu zdroji příjmů.
  • 80,4% je s ježděním s aplikací Uber nadmíru spokojeni – 73,3 % ji na škále od 1 do 10 (kdy 10 je nejlepší zkušenost) ohodnotilo známkou 8+.
  • 93 % lidí jezdících s aplikací Uber by tuto činnost doporučilo i jiným lidem, kteří si chtějí přivydělat.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*